За час існування кафедри її працівниками було видано понад 150 наукових праць, з них за останній рік – 17. Зокрема, науково-педагогічні працівники кафедри ЗЕГД – автори трьох монографій, шести навчальних посібників, одного підручника.
Члени кафедри працюють над підготовкою наукових статей, навчально-методичних матеріалів, монографій, посібників і підручників з економічних і гуманітарних дисциплін. З метою підвищення якості викладання дисциплін, працівники кафедри підвищують свою кваліфікацію в провідних ВНЗ України, беруть активну участь у роботі вітчизняних і міжнародних науково-практичних конференцій.
Одним із основних завдань кафедри є підвищення рівня навчально-виховного процесу відповідно до вимог сучасної освіти та науки. Постійно ведеться робота щодо застосування нових інтерактивних технологій в організації різних видів навчальних занять. Це сприяє формуванню необхідного рівня теоретичних знань, практичних умінь і навиків, підготовленості студентів до самостійної професійної діяльності.
Зокрема, з 12 березня по 6 квітня 2012 року в рамках науково-методичного семінару проходила презентація кафедри на тему: «Використання сучасних інтерактивних технологій в навчально-виховному процесі в світлі вимог Болонського процесу». Викладачі (Мельник В.В., Нагірний М.З., Майброда М.В., Савчак О.І., Загородній П.М., Бортнік Н.В.) продемонстрували високий рівень професійності, творчості, неповторності у проведенні запланованих заходів. Серед останніх назвемо лекції П.М.Загороднього «Інформаційні технології в освіті для всіх», О.І.Савчака «Фінансові ринки в реальному часі» та М.З.Нагірного «Апокаліпсис 2012 p.: міфи і реалії», виховний захід В.В.Мельника «Великий піст і сьогодення», круглий стіл «Ефективність проведення в Україні економічних реформ: проблеми і реалії» (організатор – М.В.Майброда), турнір з дисципліни «Правознавство» (організатор – Н.В.Бортнік). Усі заходи проведено нетрадиційно, вони мають велике пізнавальне, наукове і виховне значення, сприяють формуванню особистості, здатної думати, пізнавати, робити свої висновки і пропозиції.
Також при кафедрі функціонують соціологічна лабораторія під керівництвом к.с.н., доц. Литвина А.П. та шахматний гурток, керівником якого є викладач Савчак О.І.
Професорсько-викладацький колектив та персонал кафедри. На даний час на кафедрі працює 10 викладачів, з яких двоє – за сумісництвом. Серед працівників кафедри є доктор наук, три кандидати наук, одна аспірантка.
Першим завідувачем кафедри загальноекономічних і гуманітарних дисциплін був кандидат економічних наук, доцент Чорний Роман Степанович (з 2007 по 2014 р.).
З вересня 2014 року обов’язки завідувача кафедри виконує кандидат соціологічних наук, доцент Литвин Анатолій Пантелійович.
Автор понад 50 наукових та навчально-методичних праць, у т.ч.: 6 навчальних посібників у співавторстві, один з них із грифом МОН України, упорядкував словник для соціального працівника «Все про соціальне роботу» у співавторстві та експрес-довідник для студентів. Як голова Тернопільського відділення соціологічної асоціації України (1999-2003 рр.) систематично проводив соціологічні дослідження у межах Тернопільської та Волинської областей та м.Тернополя, м.Нововолинськ. Зокрема, ним проведена низка «Екзіт-полів» на виборах до обласної, Верховної ради України, Президента України, що сприяло розвитку соціологічної думки на Тернопіллі.
Чорний Роман Степанович – доктор економічних наук, доцент, директор НННІЕМ ТНЕУ.
У 2001 році він закінчив Тернопільську академію народного господарства за спеціальністю «Бухгалтерський облік». 2004 року в Інституті регіональних досліджень НАН України захистив кандидатську дисертацію зі спеціальності «Економіка, організація і управління підприємствами» на тему: «Організаційно-економічні механізми розвитку підприємств харчової промисловості».
З 2005 по 2015 рр. працював на посаді декана Нововолинського факультету ТНЕУ. З 2015р. – директор НННІЕМ ТНЕУ.
У 2008 році обраний академіком Академії економічних наук України зі спеціальності «Статистика». У 2009 році Р.С. Чорний став лауреатом премії «Людина року Волинського краю 2009».
У 2014 році захистив докторську дисертацію зі спеціальності “Розвиток продуктивних сил і регіональна економіка”.
Відповідно до рішення Президії НАН України від 10 грудня 2014 року за підписом президента НАНУ академіка Б.Є. Патона, Р.С. Чорний отримав відзнаку НАНУ “Для молодих учених “Талант, натхнення, праця”.
У 2015 р. обраний депутатом Нововолинської міської ради сьомого скликання.
Автор понад 50 наукових праць, з них три посібники (два з яких – у співавторстві).
Нагірний Микола Зіновійович – кандидат історичних наук, доцент. У 1999 році він закінчив Львівський національний університет ім. Івана Франка за спеціальністю «Історія». У 2004 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Хорватія: державно-політичний розвиток у 1990 роках» та отримав науковий ступінь кандидата історичних наук. У 2008 році йому було присвоєне вчене звання доцента. Стипендіат Верховної Ради України, Фонду Петра Яцика. Стажувався в університетах Варшави (Польща) та Загреба (Хорватія). Автор понад 40 наукових та навчально-методичних праць, серед яких – навчальний посібник і дві наукові монографії.
Окрім них, навчальний процес на кафедрі забезпечують к.е.н., доцент Мех Я.В., викладачі Кравчук Н.О., Савчак О.І., Корнієнко В.М.
Мех Ярослав Васильович – кандидат економічних наук, доцент. ……
Савчак Олег Іванович – викладач математичних дисциплін. Закінчив у 1979 р. Чернівецький державний університет, за спеціальністю «Прикладна математика». Керівник гуртка інституту з шахів.
Кравчук Наталія Олегівна – викладач кафедри, аспірантка ТНЕУ. У 2011 р. закінчила Тернопільський національний економічний університет за спеціальністю «Економіка підприємства», отримавши диплом магістра з відзнакою. У 2013 р. вступила до аспірантури ТНЕУ за спеціальністю 08.00.04 – економіка та управління підприємствами за видами економічної діяльності та працює над дисертаційною роботою на тему: «Інтелектуальний капітал як чинник збільшення вартості підприємства» для здобуття наукового ступеня кандидат економічних наук. Автор понад 30 наукових та навчально-методичних праць, керівник Науково-економічного студентського товариства (НЕСТ) та відповідальна за організацію виховної роботи у НННІЕМ ТНЕУ.